W grudniowym numerze miesięcznika Policja 997 znajdziecie Państwo obszerny artykuł o pierwszym w Polsce biegłym w dziedzinie lingwistyki kryminalistycznej – prof. zw. dr hab. Jadwidze Stawnickiej, dotyczący możliwości opiniowania sądowego opartego na badaniach rzeczonej lingwistyki kryminalistycznej oraz znaczenia ekspertyz lingwistycznych w dobie komunikacji internetowej i pojawiających się nowych rodzajach przestępstw internetowych.

 

stawnickaPani prof. Jadwiga Stawnicka, pod kierunkiem której wydawane są ekspertyzy dotyczące anonimów, stalkerów i plagiatów, została członkiem Międzynarodowego Stowarzyszenia Lingwistów Kryminalistycznych, której akces zgłosił Instytut Ekspertyz Kryminalistycznych w Poznaniu. Członkostwo to w sposób formalny potwierdza profesjonalizm, rzetelność i znaczenie ekspertyz interdyscyplinarnych, w tym lingwistycznych, w opiniowaniu sądowym.

 

 

 

Wróć do Aktualności


INFOLINIA: biegły tel. kom. 694 49 70 70 Pon - Pt w godz. 8:00 – 16:00    tel. (0-61) 829 10 10

© IEK 2020 Poznań. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projekt i wykonanie ZAMI

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, które nie zawierają żadnych danych osobowych (więcej w polityce prywatności). Akceptuję pliki cookies na tej stronie.