Instytut Ekspertyz Kryminalistycznych Analityks we współpracy z Przychodnią Psychosomatyczną Prohominis realizuje projekt w ramach akcji profilaktyki narkotykowej „Ufaj mądrze".

 

Projekt ma na celu wsparcie wychowawców i pedagogów gimnazjów i szkół średnich w realizacji bloku zajęć z zakresu profilaktyki narkotykowej, poprzez udostępnianie propozycji lekcji wychowawczych (obejmujących wprowadzenie, konspekt oraz materiały dydatktyczne) oraz uświadomienie rodzicom możliwości obiektywnej (nie zafałszowanej) kontroli jaką niesie badanie włosów na obecność narkotyków.

 

Akcja profilaktyczna przygotowana przez ekspertów - biegłych sądowych z doświadczeniem w badaniach narkotyków i dopalaczy oraz lekarzy psychologów i psychiatrów, jest efektem wspólnych, wieloletnich badań składu zarówno środków odurzających jak i wpływu jaki mają na organizm i psychikę człowieka.

 

W zakładce Strefa Edukacji do pobrania materiały dydaktyczne przygotowane przez zespół specjalistów Instytutu we współpracy z psychiatrami i psychologami, stanowiące pomoc w przeprowadzeniu lekcji wychowawczej zatytułowanej "Narkotyki? Nie nie biorę." dedykowanej szkołom gimnazjalnym i ponadgimnazjalnym.

 

 

 

Wróć do Aktualności


INFOLINIA: biegły tel. kom. 694 49 70 70 Pon - Pt w godz. 8:00 – 16:00    tel. (0-61) 829 10 10

© IEK 2022 Poznań. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projekt i wykonanie ZAMI

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, które nie zawierają żadnych danych osobowych (więcej w polityce prywatności). Akceptuję pliki cookies na tej stronie.

dev