Nasi pracownicy i współpracownicy IEK Poznań to biegli sądowi, eksperci i pracownicy naukowi z wieloletnim doświadczeniem. Instytut prowadzi badania we własnych laboratoriach i pracowniach, wyposażonych w sprzęt najnowszej generacji, od wiodących firm na rynku światowym, dedykowany do analiz m.in. chemicznej, toksykologicznej i biochemicznej. Precyzje i dokładność badań gwarantujemy dzięki aparaturze firmy Shimadzu - światowego lidera w produkcji aparatury analitycznej, mającej zastosowanie w chromatografii z detektorem masowym (GC/MS i HPLC). Tak rozbudowane zaplecze techniczne, w połączeniu z wiedzą i doświadczeniem biegłych, pozwala na wydawanie ekspertyz sądowych w zakresie różnorodnych specjalizacji i dziedzin. Wszyscy współpracujący z Instytutem biegli sądowi wyróżniają się profesjonalizmem i wieloletnim przygotowaniem zawodowym.

 

Laboratoria Instytutu pracują w oparciu o wewnętrzne, walidowane metody badawcze, w przypadku braku ustawowych wytycznych. Biegli sądowi IEK w Poznaniu to wyłącznie wykwalifikowani specjaliści w swojej dziedzinie oraz wieloletni eksperci. Metodologia i procedury wybierane do dalszych zastosowań i weryfikacji opierają się również o wytyczne międzynarodowych organizacji specjalizujących się w badaniach sądowych i kryminalistycznych. Zarząd Instytutu zdecydował o rozpoczęciu procedur przygotowawczych do wprowadzania systemu zarządzania jakością laboratorium wg PN-EN ISO/IEC 17025.

 

Podejmujemy się z założenia zleceń trudnych i wymagających pełnego zaangażowania naszych biegłych, współpracowników i najnowszych technologii. Dostęp do owego najnowocześniejszego sprzętu, w połączeniu z wiedzą specjalistyczną biegłego sądowego/biegłych oraz indywidualnym podejściem do każdej sprawy, daje gwarancję sporządzanych opinii na najwyższym poziomie.
Działając również na zlecenie organów ścigania - mamy jasno określone procedury bezpieczeństwa, zasady działania, standaryzację norm i dyskrecję powierzonych zleceń. Biegli sądowi Instytutu wykonują nie tylko ekspertyzy kryminalistyczne w ramach swojej specjalizacji, ale również opinie sądowe o charakterze interdyscyplinarnym (kolegialnym). Nasi biegli sądowi opiniują zarówno w procesach cywilnych, jak i karnych. Jeśli w toku postepowania zachodzi potrzeba wykonania dodatkowej opinii uzupełniającej – biegły sądowy składa bezpośrednio na rozprawie ustnie lub w formie pisemnej.

 

Dzięki podnoszeniu jakości badań, poprzez wykorzystywanie przez biegłych sądowych najnowocześniejszej technologii, udaje nam się zdecydowanie skracać czas wykonywania ekspertyz. Dzięki temu zwiększamy dostępność do opinii wydawanych przez biegłego sądowego, zdecydowanie zmniejszając koszty ich przeprowadzenia.

 

Elementami składowymi poszczególnych opinii wydawanych przez biegłych sądowych Instytutu są:

  • szczegółowy opis przebiegu przeprowadzanych badań,
  • czytelne tablice poglądowe,
  • zdjęcia z kamery mikroskopu,
  • zrozumiałe wnioski końcowe.o   nas

 


INFOLINIA: biegły tel. kom. 694 49 70 70 Pon - Pt w godz. 8:00 – 16:00    tel. (0-61) 829 10 10

Aktualności

O instytucie | Oferta | | Grafolog | Techniczne badanie pisma | Analiza środków odurzających | Badanie dokumentów | Biegły sądowy

© IEK 2023 Poznań. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projekt i wykonanie ZAMI

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, które nie zawierają żadnych danych osobowych (więcej w polityce prywatności). Akceptuję pliki cookies na tej stronie.

dev