Wyniki analiz włosów na obecność narkotyków i substancji toksycznych oraz uzależnienia od alkoholu opracowywane w Pracowni Analiz Włosów Instytutu Ekspertyz Kryminalistycznych Analityks są wykorzystywane w sprawach rodzinnych.

 Sprawa małoletniej Weroniki P. ( lat 4) znalazła swój finał w małopolskim Sądzie po tym, jak zaniepokojona zachowaniem wnuczki babcia, zdecydowała się na analizę włosów dziecka. Wyniki badania screeningowego okazały się zaskakujące-dziecku podawano m.in. pigułkę gwałtu i narkotyki (m.in. amfetaminę i fluoroamfetaminę) oraz substancje psychotropowe. Sprawę prowadzi znana poznańska adwokat Anna Wolniewicz-Glapiak, specjalizująca się w sprawach rodzinnych; wspólnik z kancelarii "Wolniewicz-Glapiak i Mikołajczyk".

Po raz kolejny nowatorskie podejście biegłych Instytutu okazało się skutecznym narzędziem w dostarczaniu dowodów w sprawach rodzinnych.


INFOLINIA: biegły tel. kom. 694 49 70 70 Pon - Pt w godz. 8:00 – 16:00    tel. (0-61) 829 10 10

© IEK 2022 Poznań. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projekt i wykonanie ZAMI

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, które nie zawierają żadnych danych osobowych (więcej w polityce prywatności). Akceptuję pliki cookies na tej stronie.

dev