Szefowie Pracowni Instytutu Ekspertyz Kryminalistycznych wezmą czynny udział w II Kongresie Nauk Sądowych w dniu 20 czerwca 2015r. w Warszawie, który w swoim programie kładzie nacisk na zmiany w procesie karnym po 1 lipca 2015r. i w statusie opinii biegłych w procesie kontradyktoryjnym.

W programie znajdą się m.in. zagadnienia dotyczące roli biegłego w realizacji prawa do obrony, statusu wykonawcy ekspertyzy pozasądowej, etycznych problemów biegłego. Fundamentalna zmiana funkcjonowania procesu od tego momentu powoduje, że dowód z opinii biegłego staje się niezwykle istotny. Ekspertyzy wydawane przez biegłych Instytutu oparte są nie tylko na wytycznych rozporządzeń ministerialnych, ale i na standardach wymaganych przez organizacje międzynarodowe, do których Instytut należy, tj. IALFS (The International Association of Law and Forensic Science), IAFL (International Association of Forensic Linguists). Zakres opiniowania Instytutu jest nieustannie uzupełniany o nowe specjalizacje.


INFOLINIA: biegły tel. kom. 694 49 70 70 Pon - Pt w godz. 8:00 – 16:00    tel. (0-61) 829 10 10

© IEK 2022 Poznań. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projekt i wykonanie ZAMI

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, które nie zawierają żadnych danych osobowych (więcej w polityce prywatności). Akceptuję pliki cookies na tej stronie.

dev