W ślad za wypowiedzią rzecznika Prokuratury Okręgowej w Gdańsku, Grażyny Wawryniuk, możemy potwierdzić, iż opinia lingwistyczno - psychologiczna, sporządzona na podstawie zapisów w dzienniku Wiktorii M., licząca 86 stron, została sporządzona i wydana przez zespół biegłych Zakładu Lingwistyki i Psychologii naszego Instytutu.

 

Jest to kolejny przykład prawidłowego wykorzystania możliwości badań lingwistycznych na rzecz organów ścigania i wymiaru sprawiedliwości. Rzucenie nowego światła na prowadzone śledztwo, oraz prawidłowe wykorzystanie zgromadzonego materiału lingwistycznego, to główne przesłanki jakimi kierował się Instytut przy podejmowaniu jakże ważnego opiniowania - nie mającego w żadnym stopniu związku z tzw. grafologią i odczytywaniem jakichkolwiek cech osobowości na podstawie tzw. grafizmu pisma - co wielokrotnie jest błędnie interpretowane przez dziennikarzy zajmujących się tzw. problematyką śledczą.


INFOLINIA: biegły tel. kom. 694 49 70 70 Pon - Pt w godz. 8:00 – 16:00    tel. (0-61) 829 10 10

© IEK 2022 Poznań. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projekt i wykonanie ZAMI

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, które nie zawierają żadnych danych osobowych (więcej w polityce prywatności). Akceptuję pliki cookies na tej stronie.

dev