W dniu 10.12.2015r. Zakład Badań Pisma i Dokumentów Instytutu Ekspertyz Kryminalistycznych Analityks w Poznaniu wydał ekspertyzę kategoryczną w zakresie wykonawstwa treści i podpisu holograficznego testamentu.

Na podstawie analizy dokumentu, który został przebadany nie tylko przez biegłego pismoznawcę, ale również zespół biegłych z dziedziny lingwistyki i fizykochemii, wskazano, iż błąd językowy, tj. dosłowne przetłumaczenie z języka niemieckiego na język polski związku frazeologicznego, potwierdził obce pochodzenie fałszerza testamentu.

 

Fałszerstwo dodatkowo potwierdziły również wyniki badań fizykochemicznych - zgięcia kartki papieru wskazały na odwrotną kolejność naniesienia treści (tj. treść naniesiona na uprzednio złożoną kartkę papieru). Fakt ten przeczył danym zawartym w aktach sprawy.

 

Biegli Zakładu Badań Pisma i Dokumentów, po raz kolejny pokazali możliwości wieloaspektowego spojrzenia w ujęciu kryminalistycznym na materiał dowodowy w postaci testamentu, nie ograniczając sie wyłącznie do badań pismoznawczych.


INFOLINIA: biegły tel. kom. 694 49 70 70 Pon - Pt w godz. 8:00 – 16:00    tel. (0-61) 829 10 10

© IEK 2022 Poznań. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projekt i wykonanie ZAMI

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, które nie zawierają żadnych danych osobowych (więcej w polityce prywatności). Akceptuję pliki cookies na tej stronie.

dev