Zespół biegłych Instytutu Ekspertyz Kryminalistycznych Analityks wzmocnił właśnie Biegły Sądowy z zakresu neurologii, który będzie brał udział w interdyscyplinarnych ekspertyzach w ramach Zakładu Badań Pisma i Dokumentów.


Udział biegłego neurologa w badaniach pism i dokumentów jest nieocenionym wsparciem dla pismoznawców, gdyż pozwala wydawać kompleksowe opinie kolegialne zwłaszcza tych w sprawach testamentowych, w których stwierdza się dysfunkcyjność pisma lub w których stan zdrowia spadkodawcy w chwili sporządzania testamentu wzbudza wątpliwości.
Na podstawie analizy dokumentacji medycznej biegły neurolog stwierdza, czy na grafizm testatora mogły mieć wpływ zmiany starcze lub chorobowe – takie jak zaburzenia otępienne lub afatyczne – czy przyjmowanie leków, mogące powodować odchylenia materialne w piśmie spadkodawcy.
Opinia neurologa pozwala zatem na pełniejsze ujęcie sprawy, co jeszcze bardziej umacnia wiarygodność oceny autentyczności zapisów testamentowych.


INFOLINIA: biegły tel. kom. 694 49 70 70 Pon - Pt w godz. 8:00 – 16:00    tel. (0-61) 829 10 10

© IEK 2022 Poznań. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projekt i wykonanie ZAMI

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, które nie zawierają żadnych danych osobowych (więcej w polityce prywatności). Akceptuję pliki cookies na tej stronie.

dev