Urząd Patentowy Rzeczypospolitej Polskiej w dniu 22 kwietnia 2016r. udzielił Instytutowi Ekspertyz Kryminalistycznych Analityks Sp. z o.o. prawa ochronnego na słowno-graficzny znak towarowy. Zgodnie z prawem własności przemysłowej firmową nazwę oraz firmowe logo Instytutu zarejestrowano jako własność Instytutu, o czym świadczy umieszczony przy znaku firmowym symbol ®.


Znaki słowne, graficzne i słowno-graficzne to najczęściej rejestrowane znaki towarowe, pozwalające odróżnić produkty lub usługi oferowane przez różnych przedsiębiorców - a tym samym rozwijać własną markę w oparciu o stałą identyfikację wizualną. Jako znak towarowy mogą być jednak uznane również znaki przestrzenne, dźwiękowe bądź też kombinacje różnych rodzajów oznaczeń. Symbolem oznaczającym ochronę, ze względu na prawa autorskie do znaku jest symbol ©; z kolei oznaczenia pochodzące z rynku amerykańskiego – TM (znak towarowy) i SM (znak usługowy) – nie są gwarantem ochrony prawnej - czyli rejestracji znaku, a jedynie informacją o jego charakterze.


INFOLINIA: biegły tel. kom. 694 49 70 70 Pon - Pt w godz. 8:00 – 16:00    tel. (0-61) 829 10 10

© IEK 2022 Poznań. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projekt i wykonanie ZAMI

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, które nie zawierają żadnych danych osobowych (więcej w polityce prywatności). Akceptuję pliki cookies na tej stronie.

dev