W związku z bardzo licznymi zapytaniami od organów procesowych, uprzejmie informujemy, iż Instytut Ekspertyz Kryminalistycznych Analityks® w Poznaniu jest instytucją specjalistyczną w rozumieniu art. 193 § 2 k.p.k. oraz spełnia przesłanki instytutu naukowo – badawczego, zgodnie z art. 290 § 1 k.p.c, w powiązaniu z § 2.


Instytut Ekspertyz Kryminalistycznych Analityks® zaklasyfikowany do podmiotów specjalistycznych o których mowa w art. 24 ust. 4 Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii z dnia 29 lipca 2005r., działa w oparciu o Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 05 stycznia 2012r. w sprawie sposobu postępowania ze środkami odurzającymi, substancjami psychotropowymi, ich preparatami, prekursorami przez jednostki naukowe, za zgodą Wojewódzkiego Inspektoratu Farmaceutycznego (zatwierdzenie książki kontroli ewidencji środków odurzających, substancji psychotropowymi, ich preparatów i prekursorów), z aprobatą Głównego Inspektoratu Farmaceutycznego.

 

Od 2012 roku Instytut Ekspertyz Kryminalistycznych Analityks® wydał ponad 4000 opinii dla organów procesowych we własnych laboratoriach badawczych, w oparciu o najwyższej jakości, własne zaplecze naukowo - techniczne. Badania prowadzą pracownicy Instytutu tj. wyłącznie zaprzysiężeni biegli sądowi, wpisani na Listę biegłych przy Sądach Okręgowych, oraz eksperci w poszczególnych dziedzinach.

 

Od 22.04.2016r., na mocy decyzji Urzędu Patentowego Rzeczpospolitej Polskiej, Instytut ma chroniony znak towarowy (oznaczenie ® przy logotypie); nadal jest aktywnym członkiem dwóch międzynarodowych organizacji kryminalistycznych:
- IALFS (The International Association of Law and Forensic Science)
- IAFL (International Association of Forensic Linguists)

 

Badania przeprowadzane są w Poznaniu - przy ul. Grunwaldzkiej 6 (Budynek Collegium Chemicum).


INFOLINIA: biegły tel. kom. 694 49 70 70 Pon - Pt w godz. 8:00 – 16:00    tel. (0-61) 829 10 10

© IEK 2022 Poznań. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projekt i wykonanie ZAMI

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, które nie zawierają żadnych danych osobowych (więcej w polityce prywatności). Akceptuję pliki cookies na tej stronie.

dev