Mamy zaszczyt poinformować, iż z dniem 20.08.2019 r. prof. dr hab. Paweł Nowak, objął funkcję p.o. Kierownika Zakładu Lingwistyki i Psychologii Instytutu, w którym wydajemy opinie w zakresie mowy nienawiści, delegalizacji partii politycznych/stowarzyszeń i innych organizacji, w oparciu o przepisy konstytucyjne (opinie kolegialne z m.in. z konstytucjonalistami i historykami), plagiatów, anonimów, ustalenia profilów stalkerów i cyber- stalkerów.


Profesor Paweł Nowak urodził się w 1968 r. Doktor nauk humanistycznych w zakresie językoznawstwa polskiego, specjalność: pragmatyka lingwistyczna. W latach 1991-1999 asystent w Zakładzie Leksykologii i Pragmatyki Instytutu Filologii Polskiej Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Po obronie doktoratu (opublikowanego w 2002 r. p.t. „SWOI i OBCY w językowym obrazie świata. Język publicystyki polskiej z pierwszej połowy lat pięćdziesiątych”) od 1999 r. adiunkt w tym zakładzie. Od 2009 r. także adiunkt w Instytucie Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Wykonawca i główny wykonawca grantów KBN i uczelnianych („Językowy obraz świata”, „Przemoc w języku mediów”, „Rozrywka w mediach i komunikacji społecznej”). Ekspert językowy współpracujący z Radą Języka Polskiego. Ceniony i doświadczony wykładowca oraz trener w zakresie teorii komunikacji, komunikacji masowej i interpersonalnej, komunikacji językowej w mass mediach, retoryki oraz pragmatyki językowej. Autor wielu publikacji, dwukrotny laureat plebiscytu na najlepszego wykładowcę tygodnika „Cogito”. Odznaczony Brązowym Krzyżem Zasługi.


INFOLINIA: biegły tel. kom. 694 49 70 70 Pon - Pt w godz. 8:00 – 16:00    tel. (0-61) 829 10 10

© IEK 2022 Poznań. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projekt i wykonanie ZAMI

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, które nie zawierają żadnych danych osobowych (więcej w polityce prywatności). Akceptuję pliki cookies na tej stronie.

dev